Перейти до основного вмісту

Використання РРО з програмами сімейства «МініСофт Комерція»

1 січня 2022 року може закінчитися відтермінування  Закону України №1017-IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій», який визначає обов’язкове застосування РРО для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку другої-четвертої груп. В зв’язку з цим у клієнтів компанії «МініСофт» виникають ряд запитань, відповіді на які дамо в цій статті.

Що таке РРО, які бувають види РРО і які між ними відмінності? Як правильно обрати РРО?

Реєстратор розрахункових операцій (РРО)  - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу.

До РРО, які використовуються в торгівлі, відносять:

  • касові апарати,
  • фіскальні реєстратори
  • та програмні РРО.

Докладніше про РРО, їх види, переваги та недоліки, критерії вибору можна прочитати у статті «Вибір РРО - фіскальний реєстратор або касовий апарат. Рекомендації фахівців».

З якими фіскальними реєстраторами працюють програми сімейства «МініСофт Комерція»?

Нова версія програми "МініСофт Комерція" дозволяє використовувати разом із програмою більшість типів фіскальних реєстраторів, який можна купити в Україні. Для ряду моделей - Екселліо FP-280, Екселліо FPU 550ES, Екселліо FPP 350, Екселліо FP-700, Екселліо FP-2000 (Datecs Ltd, Болгарія), МІНІ-ФП54.01, МІНІ-ФП81.01, МІНІ ФП82-01 (НВФ «Юнісістем»), MG-N707TS, MG-777TL, MG T787-TL («Гера»), Datecs FP-101 Smart (Datecs Ltd, Болгарія), Марія-303, Марія-304 (ПАТ «Резонанс»), ІКС-483 LT, ІКС-Е260Т, ІКС-Е810Т, ІКС-А8800 («ІКС-ТЕХНО»)  - передбачено режим підключення реєстратора через драйвер виробника, для інших типів ЕККР - через універсальний OLE-драйвер.

З якими програмними РРО працюють програми сімейства «МініСофт Комерція»?

Нова версія програми "МініСофт Комерція" дозволяє взаємодіяти з такими додатками ПРРО:

Про ПРРО, особливості його реєстрації та використання можна прочитати у відповідному розділі сайту Державної податкової служби України.

Процедуру реєстрації програмних ПРРО "ВебЧек" на сайті податкової можна подивитись у відеоуроці.

При виборі "Checkbox" реєстрація здійснюється безпосередньо на сайті Checkbox. Для реєстрації перейдіть по посиланню.

Для ПРРО "Checkbox" при потребі працювати з кількох робочих місць (або кільком касирам) необхідно замісь ключів людей (підприємця або касира) використовувати ключ на печатку організації (підприємця). В такому випадку немає необхідності персоніфікувати користувача програми (касира). Ключ на печатку можна отримати в одному із сертифікаційних центрів.

Якщо була зроблена реєстрація раніше, варто її змінити. Це також захистить особистий ключ власника від несанкціонованого використання.

Користувач самостійно вибирає собі ПРРО й здійснює реєстрацію всіх документів. Компанія «МініСофт» не віддає перевагу якомусь із варіантів ПРРО та не надає вирішальних рекомендації з вибору ПРРО.

Як почати використовувати РРО разом з програмою «МініСофт Комерція»?

Після вибору виду та моделі РРО необхідно придбати спеціальний OLE-драйвер компанії «МініСофт», що забезпечує взаємодію програми та РРО.

Для ФР драйвер прив’язується до заводського номера апарата, для ПРРО – до фіскального номера ПРРО.

Для кожного РРО необхідно купувати драйвер окремо.

Вартість OLE-драйвера для першого та наступних РРО / ПРРО – 500 грн.

Яка версія (реліз) програми «МініСофт Комерція» працює з ПРРО?

З актуальними версіями ПРРО (згідно з вимогами «Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 року за №220/28350) повноцінно взаємодія програма «МініСофт Комерція» починаючи з релізу 8.3.

Використання ПРРО "ВебЧек" можливо: для неакцизних товарів і 1 оператора на ПК - починаючи з релізу 8.2, для акцизних алкогольних товарів або при потребі працювати на ПК кільком операторам - реліз 8.3.5.

Використання ПРРО "Checkbox" можливо з релізу 8.3.5.

Більш рані версії програми потребують оновлення.

Чи потрібно робити оновлення програми «МініСофт Комерція», якщо виникла необхідність застосовувати РРО?

Програма «МініСофт Комерція» уже багато років працює з більшістю моделей фіскальних реєстраторів.

Якщо в роботі ФР, що випущений до 1 серпня 2020 року, і якщо здійснюється торгівля не акцизними товарами, то такі ФР можуть використовуватись без оновлення прошивки, а тому немає обов’язкової потреби оновлювати реліз програми «МініСофт Комерція».

Якщо необхідно застосовувати новий ФР або ПРРО, то необхідно обновити програму до нової версії (реліз від 8.3.5).

Якщо оновлена прошивка фіскального реєстратора, чи необхідно оновлювати програму «МініСофт Комерція»?

Оновленні прошивки фіскальних реєстраторів містять ряд нових полів даних, яких не було раніше. Для отримання апаратами таких даних необхідно щоб програма ці дані також мала і відправляла на ФР.

Тому з оновленими після серпня 2021 року ФР може працювати нова версія програми «МініСофт Комерція» (реліз від 8.3).

Скільки коштує оновлення програми «МініСофт Комерція»?

Користувачі попередніх версій програм можуть обновити свої програми до нового релізу, який актуальний на момент оновлення.

Вартість оновлення в робочі дні в робочий час складає 500 грн.

Як здійснити оновлення програми «МініСофт Комерція»?

Оновлення релізу програми здійснюють фахівці компанії «МініСофт». Оновлення здійснюється дистанційно.

Тривалість оновлення – до 30 хвилин, під час яких не можна працювати у програмі.

Всі дані у базі програми при оновленні зберігаються.

З питання оновлення версії програми звертайтесь до персоналу компанії.

Демо версія програми МініСофт Комерція