В головному меню пункт Звіти відображається перелік доступних звітів МОК. При натисканні на звіт відкриється обраний звіт. Звіт можна формувати по всім торговим точкам або по обраній точці.
Особливості звітів МОК:
Параметри звітів
- Пошук, при введенні тексту і натисканні кнопки Enter дані звіту відфільтруються по вказаній фразі чи числу.
- Фільтри. В залежності від звіту, тут можуть бути: період з датами і часом, період з датами без часу, просто дата без періоду. Для оновлення звіту після вибору даних фільтру - натисніть кнопку Застосувати.
- Категорії товарів. Якщо звіт у розрізі товарів - як правило, такий звіт матиме фільтр по категорії товарів. При виборі категорії товари, поточний звіт автоматично оновлюється з фільтром по товарам вибраної категорії.
- Групування. Деякі звіти можна можна групувати по параметрах звіту – здійснюючи вибір критерію групування.
- Експорт і друк. Кожен звіт можна експортувати та роздрукувати на принтер.
- Меню звіту. Дозволяє Вимкнути звіт (він зникне, але потім можна буде його додати знову) або подивитись довідку по цьому звіті (пункт Про звіт).
Зверніть увагу, як і на сторінці товарів, так і на сторінці звіту іконка фільтрів і категорій товарів може мати індикацію. Число на іконці показує, скільки елементів задіяно. Тобто, якщо числа нема - це означає, що фільтр не задіяний (наприклад, для категорій товару вибрано Всі товари).
Додавання нових звітів
Щоб додати новий звіт, натисніть пункт Додати звіт (Останній підпункт пункту головного меню Звіти).
Далі на формі відмітьте звіти, які потрібно додати:
У блоці Ваші звіти знаходяться звіти, які не підключені або вимкнені користувачем раніше. Кнопка справа від звіту вмикає його.
У блоці Нові звіти - звіти, що можна імпортувати у Вашу систему. Після імпорту звіт появить зверху у блоці Ваші звіти і його можна буде активувати. В залежності від рівня підписки, деякі звіти можуть бути не активні (замість кнопки Імпорт буде кнопка Апгрейд), а по кнопці Апргейд можна буде перейти на вищий рівень підписки для отримання доступу до звіту. Якщо у Вас немає потреби збільшувати рівень підписки, але потрібен такий звіт, зверніться в підтримку компанії.
Натискання на звіт (або на іконку зліва від звіту) показує короткий опис звіту та посилання на довідку по ньому.
Групування даних звіту
Дані звіту можна групувати по параметрах звіту – здійснюючи вибір критерію групування зі списку Групувати дані по (зверху над звітом). Кожен звіт має свої критерії групування, або не має взагалі.
В звітах де є дані по товарах можуть бути рядки без найменування товару або категорії при відборі даних по всім торговим точкам.
Причина такого відображення даних звіту – відсутність співставлення категорій та товарів конкретних об’єктів із загальними категоріями чи товарами (про співставлення – в розділі довідки про товари).
Звірніть увагу:
- Якщо потрібно, щоб сортування згрупованих даних було по назві групування - спершу відсортуйте таблицю по цьому стовпцю, а потім додавайте групування.
- Групувати можна по кільком критеріям - просто додайте в поле групування ще один критерій.
Приклад звіту з групуванням:
Зверніть увагу:
звіти можна групувати по кільком критеріям одночасно, для цього виберіть із списку кілька критеріїв групування.
Сортування даних звіту
При перегляді звіту можна здійснювати сортування даних по стовбцям (по збільшенню чи зменшенню) – клацнувши на імені відповідного стовбця. Зміна порядку сортування показується зміною кольору (стає жовтою) та напрямку стрілки стовбця (вверх чи вниз).
Експорт і друк звітів
Сформований звіт можна переглядати на екрані або роздрукувати чи експортувати у файл заданого типу:
- Друк - друкувати звіт на принтер. У мобільному додатку цей пункт називається Друк (експорт в PDF), він створює файл формату PDF, який вже потім можна роздрукувати.
- Експорт в Excel (XLSX).
- Експорт в текстовий файл (CSV).
- Експорт в JSON форматі - текстовий формат обміну даними між комп'ютерами, зручний для імпорту в сторонні програми.
Зверніть увагу, експортований в PDF файл може по різному виглядати на різних платформах (в мобільному додатку, браузері чи у Windows додатку). Оптимальним варіантом є друк з браузера.
При експорті звіту у файл необхідно зі списку вибрати тип файлу, а далі вказати папку та назву файлу звіту або залишити назву без змін.
Для коректного друку із збереженням візуального розділення рядків в браузері необхідно налаштувати параметри друку. Для цього при перегляді друку увімкніть перемикач Друкувати тло: