Перейти до основного вмісту

Загальні відомості про програму МініСофт Планувальник задач

Онлайн документація до програми доступна на сторінці.

Програма призначена для виконання запланованих завдань у фоновому режимі, за зазначеним розкладом. Завдання бувають двох видів:

 • Створення резервних копій (бекапа) бази даних MS SQL Server. окрема , може використовуватися для бекапа бази дані сімейства програм МініСофт Комерція.
 • Додаткові задачі. У програмі є можливість довантажувати плагіни, що можуть виконувати різні задачі. Наприклад, плагин "Х-отчет" робить запит до бази даних і відправляє на пошту і/або FTP-сервер результат у виді HTML сторінки.

При цьому є можливість відправляти результат виконання на файловий сервер (FTP-сервер) або хмарний сервіс.

Особливості створення резервних копій (бекапа) баз даних

 • Виконання бекапа (як і будь-якої іншої задачі) не заважає іншим додаткам працювати з базою даних.
 • Файл бекапа шифрується паролем стандартними засобами MS SQL Server. Тому в настройках програми пароль краще не змінювати або ставити такий, котрий зможете згадати надалі.
  Стандартний пароль, якому потрібно вводити щораз при створенні/редагуванні завдання: 777
  Він же використовується для шифрування бази.
 • Шлях у папку бекапа вказується в локальній файловій системі ПК із базою, а не комп'ютера, на якому запущена програма. Тому у випадку, якщо завдання налаштоване на віддалений сервер, файли там же і будуть зберігатися.
  Якщо Ви не будете використовувати відправлення бекапа на FTP-сервер або хмарний сервіс (про це далі), рекомендується папку для бекапів інтегрувати з хмарними сервисами збереження даних (наприклад, DROPBOX) - це збільшить надійність збереження бекапів.
 • У налаштуваннях даного типу завдання є можливість:
  • робити очищення лога бази даних,
  • запускати після бекапа SQL-скрипт (можна використовувати для очищення деяких таблиць або інших задач),
  • відправляти на пошту (можна відразу на кілька поштових адрес) лист із повідомленням про успішність виконання завдання (без самого файли бекапу).

Особливості розкладу завдань

Існує кілька режимів розкладів:

 • Ручний запуск. Даний режим потрібний, насамперед , для тестового запуску завдань і однократних операцій.
  Рекомендується після створення будь-якого завдання спочатку установити ручний запуск, запустити вручну завдання. Коли переконаєтеся, що завдання виконане - можете настроїти на періодичний розклад.
 • Періодичний запуск. Можна настроїти на запуск кожні N хвилин, де N - число більше 5. При цьому є можливість указувати діапазон часу, у якому будуть спрацьовувати ці періодичні запуски. Можна вказувати дні тижня, у які будуть спрацьовувати запуски.
 • Запуск по часу. Вказується точний час запуску. Наприклад, для плагина "Х-отчет" можна настроїти ранковий час і щоранку одержувати на пошту звіт за вчорашню добу. Можна вказувати дні тижня, у які будуть спрацьовувати запуски.

Особливості виконання додаткових задач (плагинів)

Результатом виконання будь-якого плагина є файл, що або зберігається локально, або відправляється на пошту і/або FTP-сервер і/або хмару. У деяких плагінах з невеликими звітами результатом буде лист у виді HTML (або файл у випадку FTP), у деяких - вкладений у лист (або відправлений на FTP-сервер) файл Microsoft Excel.

Плагіни можна використовувати для різних задач:

 • синхронізація з іншими програмами автоматизації (наприклад, 1С Бухгалтерия);
 • синхронізація з інтернет-магазинами;
 • одержання звітів у виді HTML, файлів Microsoft Excel;
 • інші періодичні задачі.

Назва файлу формується в такий спосіб: НазваниеПлагина_УникальныйНомер_ДатаВремя.
Дата і час задаються в такому форматі: 14-09-2015_23-29-04.

При відправленні на FTP є можливість указати відмінну від стандартного назву файлу - файл буде перезаписуватися щоразу при виконанні завдань

Програма поставляється з плагінами: Х-звіт, Список клієнтів. Повний список готових плагінів (список постійно доповнюється) можна знайти на сторінці офіційного сайта компанії МініСофт. Крім того, для нестандартних задач можна замовити індивідуальный плагін.

Демо версія програми МініСофт Комерція