Перейти до основного вмісту

В релізі 9.1.0 програми добавлена можливість взаємодії з банківськими терміналами.

Реалізовано підключення програми до терміналів фірми Ingenico (на протоколі B-POS1) та терміналів «Приватбанк» (через спеціальну програму, на протоколі JSON).

Перед заданням параметрів для взаємодії програми та терміналу необхідно здійснити налаштування самого апарату та його фізичне підключення (або через Ethernet, або по USB).

Налаштування підключення терміналу

Для взаємодії програми та терміналу попередньо необхідно налаштувати термінал. Всі налаштування в банківському терміналі має здійснити банк, який обслуговує банківський термінал.

Банк має встановити потрібну прошивку, яка підтримує роботу з програмою «МініСофт Комерція», а також, при необхідності, змінити тип підключення, протокол та порт.

Термінал "Приватбанк"

Термінали від ПриватБанк з програмою працюють по протоколу JSON.

Термінал має працювати через websoket. Порт в терміналі необхідно установити 2000 або 9599. Підключення терміналу можливе і через Ethernet, і по USB (рекомендація компанії: Ethernet).

Для взаємодії програми «МініСофт Комерція» та терміналів Приватбанк (які працюють по протоколу JSON з допомогою WebSocket) використовується спеціальна службова програма «МініСофт Термінал Контроль», яка інсталюється на ПК і працює у фоновому режимі.

Службова програма «МініСофт Термінал Контроль»

В налаштуваннях службової програми прописуються адреси та порти, через які здійснюється взаємодія.

Налаштування програми «МініСофт Термінал Контроль»Задання параметрів

Термінали інших банків

Термінали інших банків також можуть працювати з програмою при підключенні по одному з двох варіантів.

Преший варіант - якщо це термінали фірми Ingenico, що підключені по протоколу BPOS1.

Підключення терміналу можливе і через Ethernet, і по USB (рекомендація компанії: Ethernet).

Для підключення до ПК терміналу Іngenіco інсталюється програма ECR_ActiveX_Library_x32_v.1.9.4.6.exe (звертаємо увагу: саме 32-бітна).

Другим варіантом взаємодії програми з банківськими терміналами є використання програми від Checkbox - PayLink. За допомогою цієї програми є можливість узгодити взаємодію програми «МініСофт Комерція» з терміналами таких банків: Приватбанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк, Банк Восток, Укргазбанк, УкрСиббанк, Банк Південний та ПУМБ.

Для вказаних банків реалізована взаємодія з усіма моделями банківських терміналів. Налаштування підключення терміналу здійснюється через інтерфейс Checkbox PayLink. Вимоги до налаштування терміналів приводяться в інструкції до Checkbox PayLink.

Задання параметрів терміналу у програмі

Вибір терміналу та задання параметрів підключення здійснюється в меню Параметри (Параметри – Налаштування - закладка Податки. РРО. Термінали) – підзакладка «Банківські термінали».

Підключення терміналу

Для добавлення нового терміналу необхідно на підзакладці «Банківські термінали» натиснути кнопку «Додати».

Приклади налаштування програми та терміналіів з різними протоколами.

Термінал ПриватбанкЗадання параметрів терміналу у програмі

На формі «Додати термінал» заповнюються необхідні поля. Кнопкою «Перевірити» перевіряється зв'язок програми та терміналу, відображуються на формі дані з апарату (серійний номер, код мерчанту, модель).

Заповнена форма підключення терміналу

Для взаємодії програми з терміналом потрібна спеціальна ліцензія від компанії «МініСофт», яка прив’язана до номера терміналу. Для отримання ліцензії необхідно скопіювати дані через команду з контекстного меню на полі «Серійний номер».

Копіювання номеру терміналу

Отриманий файл з ліцензією необхідно скопіювати в папку програми.

Термінал може використовуватись при продажі всіх товарів або частини товарів. Для прив’язування терміналу до товарів, оплата яких може здійснюватись через термінал, необхідно указати в податках таких товарів відповідний термінал (блок «Банківський термінал» на формі «Додати (редагувати) податок».

Після перезавантаження програми можна здійснювати розрахунок по чекам через банківський термінал.

Оплата чеку картою через термінал

Продаж в програмі здійснюється звичайним чином. При необхідності здійснити оплату картою на формі вибирається такий варіант оплати (натискається кнопка «Оплата готівкою» – на формі «Вибір типу оплати» вибирається кнопка «Оплата картою»).

Вибір оплати

Для продовження процедури оплати натискається кнопка «Провести». Після цього відкривається форма «Оплата чеку №…» , на якій вказується термінал (термінали) та сума до оплати.

На формі «Оплата чеку №…» показується один чи кілька терміналів, через які має здійснюватись оплата

Форма розрахунку на терміналі

Для відправки команди на термінал при оплаті повної суми необхідно натиснути на кнопку із назвою терміналу. Запускається зв'язок програми з терміналом, передається сума на термінал, термінал встановлює зв'язок з банком та проводить транзакцію оплати.

Робота терміналу по оплаті чеку

При успішній операції кнопки стають неактивними і вікно можна закрити кнопкою «Завершити».

Якщо операція оплати не успішна, програма від транслює помилку термінала, наприклад як на рисунку.

Помилка оплати

Якщо необхідно змінити (зменшити) суму для оплати через даний термінал, необхідно увійти в режим редагування суми під кнопкою терміналу (клацнути по полу із сумою до оплати) та ввести нову суму для оплати через термінал. Сума може бути від 0 до повної суми, яку визначила програма для відправки на термінал.

Зміна суми оплати

В програми добавлено новий тип оплат – комбінована оплата. Цей варіант передбачає часткову оплату суми чеку через банківську карту та готівкою. Для такого розрахунку на формі продаж вибирається варіант «Оплата картою», а на формі оплат терміналом – вручну вводиться сума оплати картою (менша суми чеку), решту суми програма автоматично визначить як оплату готівкою.

Форма розрахунку терміналом та готівкою

Для розрахунку решти готівкою необхідно увійти в режим редагування суми під кнопкою «Готівка» (клацнути по полу із сумою до оплати) та ввести отриману суму.

Зміна суми оплати

У випадку неможливості оплати терміналом або готівкою можна зберегти чек як замовлення кнопкою "Зберегти як замовлення". В такому випадку кошти не сумуються. Документ "Замовлення" може радагуватися (якщо покупець відмовляється від частини товару документу) і проводитись повторно, або може бути видалений.

На закладці «Продажі» в стовбці видів оплат буде зазначено «Комбінована оплата» у випадку, якщо розрахунок здійснювався і картою, і готівкою.

Комбінована оплата

На закладці «Фінанси» та в звітах програма розділить відповідні суми і віднесе їх до готівкових та безготівкових коштів.

Демо версія програми МініСофт Комерція