Перейти до основного вмісту

Відображення руху грошових коштів у програмі здійснюється на закладці "Фінанси".

На закладці "Фінанси" є дві підзакладки: "Каса" та "Розрахунки".

Закладка Фінанси

Операції з готівковими коштами, які відносяться до касових місць, відображаються на підзакладці "Каса", а оперції з коштами, що інкасовані з каси, або з безготівковими коштами відображуються на підзакладці "Розрахунки".

Підзакладка "Каса"

На підзакладці "Каса" програма відображає рух наявних коштів у касах за період (ліве вікно) і розшифрування операцій по касах у розрізі документів (праве вікно).

Підзакладка "Каса"

Кожний комп'ютер у програмі прописується як унікальне касове місце зі своїм найменуванням. При запуску програми на формах прописується найменування каси даного ПК. Усі документи із продажу та по касових операціях відносяться до конкретної каси.

Відображення списку касових місць і зміна каси при створенні документів доступні при наявності в користувача права "Редагування касових місць". Без такого права користувач працює тільки з поточною касою, яка зазначена для даного ПК.

Операції на підзакладці "Каса"

Операції з готівкою в касі здійснюється документом "Касовий ордер", що мають два призначення: інкасація грошей з каси або внесення грошей у касу.

Документ відноситься або до поточної каси, або до обраної зі списку каси.

Ордер заповнюється на формі, що викликається на підзакладці "Каса" кнопкою "Додати".

Касовий ордер

При проведенні ордера може бути надрукований відповідний службовий чек. Вибір пристрою друку здійснюється установкою перемикача:

- не друкувати - чек не друкується;

- на фіскальному реєстраторові - друк чека на РРО;

- на принтері чеків - друк на принтері за замовчуванням.

Перед друком на РРО програма вимагає підтвердження намірів друку службового чека на фіскальний реєстратор.

Інкасована сума з каси формує суму, доступну для подальших розрахунків. На формі закладки за період відображається рух грошей у касах.

На підзакладці "Каса" є можливість відобразити список усіх документів за зазначений період без групування по датах. Такий режим включається установкою ознаки "Забрати групування по датах".

 Документи при режимі "Забрати групування по датах"

Кнопка "Розрахунки" дозволяє здійснити операції з розрахунку з постачальниками або віднесення грошей на раніше створені статті операційних витрат. Дані операції проводяться тільки поточною датою та при їх здійсненні відбувається автоматична інкасація грошей з поточної каси.

Форма розрахунків з каси

Вгорі форми показуються поточні суми готівки у всіх касах і в конкретній касі (при наявності в користувача права), а також суми інкасовані та на розрахунковому рахунку.

Залишок грошей у всіх касах після операції показується в рядку "В касах залу".

Друк операції на РРО включається установкою вимикача "Друк службового чека на РРО".

Режим "Відкривати після проведення нову операцію" дозволяє перезапускати форму розрахунків після проведення чергової операції.

Звіт на закладці "Каса" (кнопка "Звіт") дозволяє в обмеженому режимі переглянути звіт по поточній касі за вказаний період.

Демо версія програми МініСофт Комерція