Перейти до основного вмісту

Відомості про товар вносяться, відображаються та редагуються в довіднику товарів, який відображається у програмі на закладці "Товары".

Внесення відомостей про товар в картку товару

При створенні картки товару слід спочатку вибрати відповідну категорію, до якої буде віднесений даний товар.

При розміщенні курсору в правій частині вікна, у зоні "Карточки товаров", кнопкою "Добавить" можна створити нову картку товару, у яку вносяться всі необхідні відомості про даний товар.

Форма створення картки товару

Картку товару можна змінити кнопкою "Изменить" або подвійним клацанням лівої кнопки миші.

Форма редагування картки товару

У картку товару вноситься найменування товару, артикул (при необхідності), одиниця виміру, ціна постачальника, роздрібна ціна товару, оптова ціна товару, а також величина торговельних націнок конкретного товару. Тут же вказується участь даного товару в дисконтній програмі магазину (галочка "Скидка применяется").

Також у картці товару вказується вид податку товару (вибирається зі списку існуючих податків) і ознака "Товар фіскальний". Дані параметри є визначальними при використанні разом із програмою фіскальної техніки. У програмі є можливість вести облік і операції з фіскальними й нефіскальними товарами в одній базі. У спеціальному полі "Товар фіскальний" можна вказувати ознака фискальности товару (поставивши / відключивши галочку).

Для вагових товарів вказується ознака "Товар нефасованный (весовой)" (ця ж ознака встановлюється для тих товарів, які не вагові, однак їх продаж передбачає дробову кількість: 0,5 літра, наприклад). При використанні в магазині ваг з друком етикетки встановлюється ознака "Программировать товар на весы с печатью этикеток" для тих вагових товарів, які зважуються на таких вагах.

Картка вагового товару

Програма передбачає можливість поштучного продажу товарів з упаковки. Для таких товарів у картці товару є ознака "Продажа с упаковки поштучно". При вказівці ознаки вказується кількість товару в упаковці, який може бути проданий поштучно. Ціна однієї штуки товару визначається програмою автоматично шляхом розподілу вартості упаковки на кількість штук товару в упаковці.

При бажанні користувача самостійно визначати ціну за штуку товару з упаковки (коли вона не рівняється арифметичній частці), необхідно створювати дві незалежні картки товару - одну для упаковки товару, іншу - для однієї штуки.

Для ряду товарів (наприклад, медичних препаратів, швидкопсувних продуктів харчування та ін.) можна використовувати технологію контролю строку придатності товару. Для цього встановлюється ознака "Использ-ть срок годности" і вказується дата строку придатності. Для певних товарів можна вказувати виробника й сертифікат товару.

У картці товару обов'язковим значенням є штрих-код, який можна зчитати у відповідне поле сканером штрих-коду з товару. При додаванні в базу товару, у якого немає власного штрих-коду виробника, програма дозволяє згенерувати внутрішній штрих-код товару. Для товарів, штрих-код у яких може відрізнятися залежно від партії виробника, програма дозволяє вносити кілька штрих-кодів. Для додаткових штрих-кодів діють усі інструменти, як і для основного ШК.

Товар з додатковими ШК

При інтеграції програми МініСофт Комерція з інтернет-магазином спеціальним чином вказується відображення конкретного товару на сайті інтернет-магазину (галочка "Отображать в интернет-магазине").

Ознака "На печать" вказує, що на даний товар необхідно роздрукувати етикетку або цінник.

У картці можна вказати основні фізичні характеристики товару: вагу (обсяг), ширину, висоту й довжину, наявність упаковки.

Ознака "Товар не активный (не отображается в документах)" установлюється на товар, який не бере участь у товарообігу, тобто його немає й не буде у наявності. У такий спосіб скорочується число рядків на формах документів і збільшується швидкість і зручність роботи персоналу із програмою.

При створенні картки товару є можливість указати ціну постачальника як в основній, так і в додатковій валюті. При виборі зі списку валюти відображається ще одне поле - "Цена поставщика в…" і вказується знак обраної валюти. При цьому діє пряме і зворотне перерахування значень - при введенні значення в основній валюті автоматично порахується значення у валюті за зазначеним курсом і навпаки.

Перерахунок цін товару у різних валютах

У полі "Текущий остаток" (поле індикативне, незміне) показується поточний залишок даного товару.

Створення картки товару з ознакою "Продукція"

Крім продажу товарів в програмі можна вести облік і контроль виробництва та продажу продукції. Для виготовленої продукції в картці встановлюється ознака "Продукция" і заповнюється склад (калькуляція) продукції на закладці "Состав продукции".

Форма для заповнення відомостей продукціїЗаповнення калькуляції на продукцію

Коефіцієнт виходу показує співвідношення конкретного матеріалу (сировини) і готової продукції - тобто  дозволяє враховувати відходи матеріалу при виготовленні продукції (як правило, більше 1).

Поле "Себестоимость" показує розрахункову собівартість продукції з урахуванням витрат та вартості матеріалів на її виготовлення. Собівартість можна порахувати як у роздрібних цінах матеріалів, так і в цінах постачальника.

Вибір варіанту відображення суми калькуляції

Кнопкою "Установить цену поставщика" можна вказати розрахункову собівартість як ціну постачальника.

У програмі реалізована проста одноуровневая калькуляція матеріалів, тобто програма не списує із залишку складені калькуляції.

Внесену калькуляцію продукції можна роздрукувати як калькуляційну карту.

Калькуляційна карта продукції

Для продукції (товару), яким не потрібне окреме оприбуткування, у картці ставиться ознака "Без прихода".

Додаткові параметри товару

На закладці "Дополнительные параметры" картки товару вказуються додаткові характеристики товару.

Закладка "Дополнительные параметры" картки товару

Ознака "Материал (не отображать на продажах)" - для тих товарів, які будуть використовуватися як матеріал або сировина при виготовленні продукції. При активації ознаки найменування цього товару не буде відображатися на формі продаж програми.

При необхідності використання додаткового принтера, список товарів, які друкується на цьому принтері, визначається активацією режиму "Печатать на дополнительном принтере, если он установлен".

Для виділення товарів за певною ознакою можна використовувати користувацькі поля.

Поле "Пользовательское логическое поле" може мати значення 0 або 1 (галочка включена/відключена). Дане поле може бути використано, наприклад, для позначення товарів, закупівля яких здійснюється із прив'язкою до курсу валюти. У такому випадку для зручності поле може бути переименованно користувачем програми (через кнопку "Изменить").

Ряд ознак товарів, зокрема, фіскальності або друку на інші принтера, можна встановлювати при створенні картки товару. Інший спосіб - установити ознаку на всі товари категорії - через відповідну команду контекстного меню. Таким же чином можна зняти ознаку з товарів певної категорії.

На закладці "Изображения" можна вказати файли із зображенням даного товару, наприклад, для демонстрації клієнтам.

Закладка "Изображения" картки товару

На закладці "Печать этикетки" є можливість роздрукувати етикетку товару - як звичайну, так і вагову.

Закладка "Печать этикетки" картки товару

Кількість товару в магазині відображається на екрані (при обраній закладці "Товары"), а також може бути проконтрольоване за допомогою звітів програми.

Друк етикеток і цінників товарів

У програмі передбачено кілька способів створення етикеток товарів, на яких може друкуватися назва товару, код і артикул товару, ціна товару й штрих-код товару.

Друк етикеток товару в програмі може здійснюватися 6 способами:

1) з картки товару (закладка "Печать этикетки") - принтером етикеток або звичайним принтером;

2) з форми Товари - кнопкою "Печать" з використанням спеціального шаблону й програми табличного процесора (MS Excel або Calk Openoffіce);

3) з форми Товари - кнопкою "Печать" з використанням принтера етикеток;

4) з документа "Прибуткова накладна" (закладки Товарооперации - Приход - командою контекстного меню;

5) при проведенні продажу спеціальних товарів принтером етикеток або звичайним принтером (список товарів, які друкується на цьому принтері, визначається активацією режиму "Печатать на дополнительном принтере, если он установлен");

6) з документа "Переоцінка" (закладки Товарооперации - Переоценка - командою контекстного меню.

Докладніше про можливості друку етикеток та цінників можна прочитати в статті: "Етикетка – річ в торгівлі корисна… і доступна".

Друк етикетки з картки товару здійснюється на закладці "Печать этикетки", де вказується необхідна кількість етикеток. Кнопкою "Печать этикетки" етикетка буде надрукована на принтері, який у програмі зазначений як Принтер этикеток.

Для фасованого вагового товару в програмі передбачена можливість попереднього друку етикетки. Для цього необхідно перейти на закладку "Печать этикетки" картки Товари, розмістити ваговий товар на ваги, підключені до комп'ютера, і після фіксації ваги нажати кнопку "Печать весовой этикетки". Можна друкувати етикетки партії товару з однаковою вагою, указавши необхідну кількість етикеток у поле "Количество копий этикетки".

Друк етикетки з форми Товари - кнопкою "Печать" з використанням спеціального шаблону й програми табличного процесора дає можливість одержати деяке число однакових етикеток або цінників на зазначені товари без застосування спеціального принтера етикеток. Для одержання на папері етикетки товару необхідно на закладці "Товари" вибрати (відзначити галочкою в стовпці "На печать") той товар (ті товари), етикетку якого необхідно роздрукувати. Друк етикетки можна вказати й прямо в картці товару, при його створенні - установивши ознаку "На печать" у картці товару. У спеціальному полі вказується кількість етикеток, яка буде виведена на друк.

З закладки "Товары" - кнопкою "Печать" можна надрукувати етикетки позначених товарів на принтері етикеток як з роздрібною, так і з оптовою ціною. При необхідності можна надрукувати етикетки на всі товари категорії. Для цього необхідно позначити товари категорії для друку етикетки - за допомогою команди контекстного меню для відповідної категорії товарів.

Після друку кнопкою "Очистить" знімаються позначки ("галочки") з товарів, етикетка яких виводилася на друк.

Демо версія програми МініСофт Комерція