Перейти до основного вмісту

Навіщо в обліку товарів потрібна багатовалютність

Серед клієнтів, що використовують програму «МініСофт Комерція» для обліку товарів в магазині, є ті, хто купує або бере під реалізацію товар, розраховуючись із постачальниками у валюті. Для більш зручної роботи з програмою в нову версію додана можливість оперувати валютами.

У роздрібній торгівлі продаж товарів, відповідно до законодавства, ведеться в національній валюті. Тому в програмі для автоматизації торгівлі "МініСофт Комерція" усі документи, зв'язані з продажем, інвентаризацією, переобліком і ін. ведуться в заданій національній валюті, що є валютою за замовчуванням (для України - гривня). Багатовалютність, таким чином, може бути використана при оприбуткуванні товарів від постачальника.

Багатовалютність у програмі "МініСофт Комерція"

Довідник валют

Для вказання валюти і її курсу стосовно основної валюти в програмі є довідник «Валюты» (меню Параметры – Валюты).

1_23.jpg

При установці програми в довідник уже внесені основні валюти. Створити нову валюту можна кнопкою Добавить, змінити існуючу - кнопкою Изменить або подвійним натисканням кнопки миші, видалити валюту (якщо в неї немає залежностей у документах) - кнопкою Удалить.

2_25.jpg

На формі створення / редагування валюти вводиться її назва, символ - коротке позначення і поточний курс валюти до основної валюти. Для основної валюти курс дорівнює 1 і встановлюється ознака "Основная валюта" (у дистрибутиві за замовчуванням основна валюта - гривня України).

3_21.jpg

Валюта на приході та в карточці товару

Курс валют можна задавати як у довіднику, так і працюючи безпосередньо з приходом - при зміні курсу в прибутковій накладній він автоматично запам'ятовується як поточний курс даної валюти.

При створенні картки товару є можливість указати ціну постачальника як в основний, так і в додатковій валюті. При виборі зі списку валюти відображається ще одне поле - Цена поставщика в... і вказується знак обраної валюти. При цьому діє пряме і зворотне перерахування значень - при введенні значення в основній валюті автоматично порахується значення у валюті за зазначеним курсом і навпаки.

4_18.jpg

На формі створення прибуткової накладної є можливість вказати додаткову валюту приходу - тобто в приході будуть фігурувати 2 ціни постачальника - в основній валюті й у валюті додатковій. Вибір валюти здійснюється ДО додавання товару в ліву таблицю форми. Особливо це актуально при імпорті приходу з зовнішнього файлу, у якому ціна постачальника може вказуватися в будь-якій валюті - а вже підтягуватися в програму в тій валюті, що зазначена зверху форми (за замовчуванням - основна валюта).

5_19.jpg

При вказівці додаткової валюти ціну постачальника - як в основній, так і в додатковій валюті - можна змінювати прямо на формі приходу.

6_13.jpg

Валюта на закладці Приход

Після проведення прибуткової накладної суми в цінах роздрібних, постачальника в основній валюті і постачальника в додатковій валюті відображаються на закладці Приход

11.jpg

Переоцінка товарів і багатовалютність

Ті клієнти, що роздрібну ціну товару прив'язують до денного курсу додаткової валюти (наприклад, доларів США), можуть легко змінювати ціни, користуючись переоцінкою товарів.

Для переоцінки реалізований наступний алгоритм: нехай попередній курс долара до гривні складав 12 грн / дол., а поточний - 11 грн./дол. Для переоцінки програма знаходить коефіцієнт перерахування Кв (у відсотках) по формулі:

Кв = (Курс пот. / Курс попер - 1) * 100%

У нашому прикладі маємо:

Кв = (11/12   - 1)*100 = -8,33

Розглянемо процедуру переоцінки товару при зміні курсів додаткових валют.

На формі Переоценка ставимо перемикач у положення "Для пересчета цены использовать общий процент". Стає активною кнопка "Расчет %", після натискання на яку відкривається форма перерахування відсотка переоцінки товарів. На цій формі указується валюта і значення її поточного курсу (поле "Курс до переоценки").

У поле "Курс на переоценку" указується новий курс, що може бути збережений як поточний курс даної валюти (установити "галочку" "Сохранить как текущий курс"). Програма порахує відсоток зміни роздрібної (і оптової) ціни стосовно   поточної роздрібної (і оптової) цін. Кнопкою "Установить" указуємо значення відсотка переоцінки документа.

sss.jpg

Додаємо товари усіх (або необхідних) категорій - і перераховуємо нові ціни. При необхідності можна здійснити округлення значень нових цін із заданою кратністю (процедура аналогічна округленню на закладці Приход).

Після проведення документа ціни змінюються.

Для випадків, коли в базі є товари вітчизняних виробників (постачальників), ціна яких не прив'язується до додаткової валюти, можна використовувати швидкий поділ товарів на валютні і не валютні товари.

Для вказівки товарів, ціна яких прив'язується до валютного курсу, у картці товару на закладці "Дополнительные параметры" додане спеціальне "Пользовательское логическое поле" (з можливістю редагування). Установлюючи значення в цьому полі рівним 1 (ставлячи "галочку"), указуємо, що товар прив'язується до курсу валюти.

На формі переоцінки є спеціальний фільтр, що називається "Пользовательское логическое поле". При виборі фільтра в списку товарів залишаться тільки ті товари, у яких дане поле відзначене (тобто дорівнює 1). Кнопкою "Добавить все" можна додати всі такі товари в документ і здійснити їхню переоцінку.

Таким чином, можна хоч щодня  змінювати поточні ціни в залежності від значення курсу обраної валюти.

small_0.jpg

Упевнено, що наші клієнти оцінять зручність використання нових інструментів програми "МініСофт Комерція". Користувачі, у яких стоїть одна з попередніх версій програми, можуть обновити її до нової версії програми.

Демо версія програми МініСофт Комерція