Перейти до основного вмісту

Взаємодія програми "МініСофт Комерція" з інтернет-магазинами

  • 22.02.2018

За останні роки інтернет-торгівля стрімко розвивається і її обороти складають значну частку від загального обороту роздрібної торгівлі. Більше половини людей у віці до 35-40 років при покупці дорогих товарів так чи інакше звертаються до ресурсів мережі, а для ряду категорій товарів суми продаж через інтернет-магазини наближаються до сум офлайнових продаж у традиційній торгівлі.

Тому не дивно, що власники традиційних об'єктів роздрібної торгівлі, закладів громадського харчування, сфери послуг усе частіше розвивають свій бізнес шляхом виходу в Інтернет. Клієнти компанії "МініСофт" не є виключенням.

Уже сьогодні сотні наших клієнтів мають поряд з реальними торговельними площадками свої сайти, здебільшого - у форматі Інтернет-магазина. Для таких клієнтів стають актуальними задачі синхронізації дані бази магазина і даних на сайті. Рішення даних задач пропонує компанія "МініСофт".

При синхронізації інтернет-магазина з програмою обліку товарів виникають задачі:

  1. Підтримка інформації про товари на сайті в актуальному стані. Головними характеристиками товарів є: назва, ціни, категорія, зображення товару, опис його особливостей або параметрів.
  2. Імпорт замовлень із сайту в програму обліку з максимальним ступенем автоматизації і при мінімальній участі людини.

Розглянемо варіанти вирішення даних задач, що пропонує компанія "МініСофт" для клієнтів, що користуються програмою "МініСофт Комерція".

1 задача. Експорт товарів із програми обліку на сайт

Компанією "МініСофт" розроблені ряд плагінів, що вивантажують за допомогою програми «МініСофт Планувальник завдань» список товарів магазину, наприклад, у рамках реалізації конкретної задачі клієнта вигрузка здійснюється у форматі JoomShopping CSV по FTP або SFTP протоколу.

Даний формат передбачає наявність даних: підкатегорії, основного зображення, інших зображень, ціни, опису, назви, коду товару. Усі ці поля передаються з бази даних програми "МініСофт Комерція". Вивантаження самих зображень при необхідності реалізується іншими методами, але, як правило, немає необхідності використання зображень у прикладній програмі. Для розробника сайту потрібно реалізувати синхронізацію товарів із зазначеним файлом.

2 задача. Імпорт замовлень із сайту в базу програми

Для реалізації задачі розроблене плагін, що за розкладом, створеним в програмі «МініСофт Планувальник завдань», перевіряє наявність у зазначеній папці нових файлів у форматі XML. У таких файлах знаходиться інформація з замовленням: дані про клієнта й обраних ним для покупки товарах чи послугах. Обмін даними між сайтом і програмою здійснюється по протоколу FTP або SFTP.

Після перевірки файлу створюється нове замовлення в програмі "МініСофт Комерція". При цьому є можливість інформування персоналу про нове замовлення - через вспливаючі на екрані монітора вікна з відповідною інформацією.

Після створення документа замовлення в програмі, файл замовлення на сайті видаляється, але зберігається локально на ПК.

У параметрах плагіна можна вказати параметри за замовчуванням для замовлення в програмі "МініСофт Комерція": код клієнта, об'єкт, користувач, виконавець.

Інші можливості

Даний підхід у синхронізації даних грунтується на програмі «МініСофт Планувальник завдань», що за розкладом запускає будь-який плагін. При необхідності, як для першої, так і для другої задачі, можлива розробка плагіна, у якому можна переробити як тип файлів, так і їх структуру під конкретну задачу клієнта.

Таким чином, якщо в інтернет-магазині розробник налаштує імпорт товарів з локальної (на сервері) папки і вивантажить  замовлення, що надходять, у локальну (на сервері) папку, синхронізація сайту з програмою "МініСофт Комерція" буде простою.

Вартість плагінов і послуг по налаштуванню взаємодії між програмами і сайтом визначається технічним завданням клієнта й особливістю налаштувань, але в будь-якому випадку є доступною для наших клієнтів.

Для одержання додаткової інформації з можливостей синхронізації Інтернет-магазина і програм компанії "МініСофт" звертайтесь до співробітників компанії.

Демо версія програми МініСофт Комерція