Автоматизовані системи все частіше застосовуються в аграрній сфері, насамперед - для обліку діяльності господарства. І якщо великі та деякі середні господарства давно користуються різноманітними обліковими програмами, то серед фермерів та дрібних господарств таких суттєво менше.
Не останню роль у малій частоті комп’ютерних систем у аграріїв відіграють відсутність доступних як по ціні, так і по витратам при впровадженні програм. Окрім того, багатьом аграріям просто не потрібні надмірні функціональні можливості ряду програм, а тому виникає резоне зауваження: навіщо платити більше за те, чим не будеш користуватися?
Саме така ситуація спричиняє потребу у вузькоспеціалізованих рішеннях, які будуть доступні навіть для малих господарств.
Далі в серії статтей мова буде йти переважно про автоматизацію в рослинництві, а саме при вирощуванні ягід, фруктів та овочів. Але і в деяких інших близьких сферах також можуть бути використані запропоновані рішення.
Які задачі ставлять аграрії перед автоматизованою системою?
Застосування інформаційних технологій має дозволити:
- відмовитись від паперового обліку та здійснення рутинних операції, наприклад, підрахунків результатів роботи на калькуляторі;
- підвищити продуктивності праці основних працівників та допоміжного персоналу, що призведе до отримання додаткового доходу;
- підвищити та оптимізувати зайнятість бухгалтерського та управлінського персоналу;
- підвищити задоволеність та лояльність найманих працівників;
- збільшити якість робіт та цінність зібраної в оптимальні строки продукції.
Ці та інші задачі вирішують такі системи як апаратно-програмний комплекс «МініСофт Урожай» компанії «МініСофт» (м. Вінниця, Україна).
Зміст
- Вибір системи обліку та технології обліку при збиранні урожаю
- Організація збирання урожаю з технологією "Працівник з бейджиком"
- Організація збирання урожаю з технологією "Рандомний працівник"
- Організація збирання урожаю з технологією "Працівник з маркованою тарою"