Перейти до основного вмісту

Організація збирання урожаю з технологією "Працівник з бейджиком"

  • 14.04.2021

(2 частина статті Технології організації збирання урожаю при використанні автоматизованих систем.)

Дана технологія передбачає використання одного штрих-коду (ШК) (роздрукованого та наклеєного на бейджик) працівника на постійній основі.

Ця технологія досить відома аграріям, ряд інших програм працюють саме по такій технології.

Такий варіант організації процесу збирання урожаю доцільно використовувати в невеликих господарствах з постійним числом працівників або при монокультурному виробництві. Також варіант використовується при необхідності збирати продукцію в один тип тари, а для транспортування та збереження використовувати іншу тару.

Класичний варіант технології передбачає облаштування пункту прийому зібраного неподалік від місця збирання. На такому пункті стоять ваги для взважування зібраного (якщо потрібно), засоби для фіксації даних про прийняту продукцію. Якщо використовується система обліку – найчастіше збереження інформації здійснюється через термінал збирання даних.

Недоліком класичного варіанту технології є втрата часу та сил працівників на переміщення від місця збирання до пункту прийомки, можливі черги при прийомці, непродуктивне спілкування працівників.

Для отримання переваг від автоматизації процесу обліку необхідно забезпечувати приймання зібраного врожаю безпосередньо біля місця збору, щоб мінімізувати час пересування працівників між пунктом приймання та місцем збирання.

Реалізація даної технології обліку за допомогою АПК «МініСофт Урожай» можлива при установці обладнання комплексу на пересувному транспорті (трактор із причепом, автомобіль і т.п.). У такому випадку використання стаціонарного ПК проблематично, програму потрібно встановлювати на ноутбук.

Розглянемо докладніше роботу по даній технології.

Використання АПК для варіанту «Працівник із бейджиком»

В програмі для цього випадку треба використовувати ШК із типом префікса 2.

Друк етикетки зі ШК можна здійснювати або на закладці Расчет (кнопкою "Печать ШК"), або командою контекстного меню на підзакладці Работники.

Внесення в базу даних відомостей про працівника (закладка Работники/бригады) здійснює штатний керівник - бригадир, обліковець і т.п. У карту працівника вносять унікальний номер телефону (для його ідентифікації при подальшій трудовій діяльності в господарстві), анкетні й паспортні дані, які необхідні для заповнення трудового або цивільно-правового договору.

Технологія роботи: працівник збирає продукцію й виносить наповнену тару на край ділянки, рядка, де є проїзд для транспорту. Транспорт під'їжджає до кожної точки нагромадження тари із продукцією, працівник проходить ідентифікацію по ШК бейджика й обліковець здійснює зважування продукції й внесення інформації про вагу зібраного працівником у програму (закладка Прийом), а також її завантаження для транспортування на пункт приймання або склад.

Переваги варіанта: працівник може особисто контролювати процес зважування та обліку, фіксувати проміжні результати своєї роботи. Це знімає в працівника психологічні побоювання обману або шахрайства, адже з моменту приймання й фіксації ваги зібраного він уже не відповідає за врожай.

Недоліки варіанта: складність обладнання пересувного засобу комплексом "МініСофт Урожай" і забезпечення належних умов його експлуатації, потреба в додаткових обліковцях, які недостатньо інтенсивно виконують свої прямі обов'язки. Проблемою при обліку може бути відсутність бейджика в момент приймання (працівник загубив, забув і т.п.). Виходом у цьому випадку може бути ручне введення ШК - обліковець повинен при цьому знать структуру ШК і скомпілювати штрих-код по маркерах об'єкта, продукції, тари та працівника.  Крім цього, такий варіант зовсім не забезпечує контроль і відстежуваність продукції після її приймання, що може приводити до падіння якості зібраного врожаю. Щоб уникнути втрати якості, необхідно витрачати більше часу на контроль якості зібраної продукції в момент її зважування.

Таким чином, технологія може використовуватись у випадках, коли використання інших технологій є неможливим. Проте всіх суттєвих переваг від автоматизації обліку господарство не отримує (за винятком скорочення часу на бухгалтерські та управлінські дії).

Про використання інших технологій будуть наступні частини статті.

Демо версія програми МініСофт Комерція